ARGENTINIETIŠKAS TANGO SU Yoann Morello! (Prancūzija)

Nauja Argentinietiško tango grupė Nuo SAUSIO 4 d.!
Pamokos vyks Penktadieniais 20:15 - 21:15
Pamėnkalnio g. 13 (Karininkų Ramovė). Norint prisijungti prie grupės susisiekti su mokytoju.

8 pam. kurso kaina - 45 Eur. (Studentams - 38 Eur.) 
1 pam. kaina - 8 Eur.
Yra galimybė prisijungti prie jau šokančios grupės. Prieš atvykdami susisiekite su mokytoju: yoann.morello@mail.ru arba tel. 861754380
Yoann Morello šokti tango pradėjo Paryžiuje 2005 metais, sužavėtas šiuo šokiu vėliau studijas tęsė Buenos Airėse mokydamasis iš jaunų ir vyresnių geriausių pasaulio mokytojų. Atsisakęs viliojančios inžinieriaus karjeros pradėjo mokyti argentinietiško tango. Šio meno mokė Ukrainoje, Baltarusijoje, Peru, šiuo metu apsistojo Lietuvoje ir Šokių Akademijoje Vilniuje bei Kaune moko šio meno subtilumo paslapčių.

Daugiau apie mokytoją
Yoannas Morello (35 m.) gimęs Prancūzijos mieste Kanuose, su Lietuva susipažino prieš 3 metus. Neatsisakęs pasiūlymo vykti į Lietuvą ir čia mokyti tango šokio, šiandien yra įsitikinęs, jog atrado šalį, kurioje tiesiog gera gyventi. Tuomet Yoannui, kaip ir šiandien, labiausiai rūpėjo tango šokis. Palikęs vaikystės miestą, tėvus, brolį bei draugus, jis išvyko mokytis ne tik šokio, bet ir savarankiško gyvenimo. Prieš beveik metus jo širdyje Lietuva įsitvirtino dar labiau – jis nusprendė čia apsigyventi. Anksčiau reguliariai aplankydavęs Lietuvą, šiandien suvokia, jog neverta palikti šalies, kurioje tiesiog gera gyventi.
Šokių mokytojas niekada neatsisako pasiūlymų vykti į įvairius seminarus ir tobulėti. Juk tam, kad galėtumėme duoti ką nors kitam, visu pirma, privalome turėti patys. O tango – tai toks menas, kurio išsemti neįmanoma, net jeigu labai norėtumėme. Tobulėti reikia kiekvieną dieną, naktį (taip, Yoannas mėgsta šokti naktimis). Šiandien nusišypso prisiminęs istoriją apie tai, kaip būdamas Buenos Airėse, užuot ieškojęs darbo, jis tiesiog dieną ir naktį šoko. Juk tango – tai šokis, kuris reikalauja daug noro, aistros ir įkvėpimo. Na, o ką daryti, jeigu įkvėpimas užplūsta naktį?

Tango – sudėtingiausia apkabinti
Pats tango šokis tai ne meilė ar aistra – tai kažkas, ko neįmanoma apibūdinti žodžiais. Sunkiausia šiame šokyje yra apsikabinti, kadangi neretai žmogus, kuris pasąmonėje bijo apkabinimo, palieką vieną kūno daly nuošalyje. Tarkime, matome, jog žmogus visu kūnu apkabiną partnerį, tačiau galva prie jo neprisiliečia. Žmonės bijo ne dėl to, jog reikia apkabinti, o dėl to, jog tai yra kur kas daugiau. Iš pradžių, reikia nugalėti kai kurias kliūtis. Visu pirma, groja muzika, kuri ne visiems patinka. Muzika gali nepatikti ir dėl to, jog nemokame klausytis, o nemokame, nes nesugebame tinkamai atsipalaiduoti. Tas pats vyksta ir su kūnu – mes bijome apkabinimų, nes esame lyg robotai, kurie nieko nejaučia. O juk žmogaus širdyje ir pasąmonėje yra tiek visko, kad tik tango šokis sugeba visa tai sujungti į vieną ir išlaikyti. Žmonėms nepatinka ne tiek pats šokis ar muzika, kiek pati mintis, jog partneriui teks atsiverti – ar tai mažiau, ar daugiau.
Tik vienas kitam atsivėrę partneriai galės sukurti tikrą šokį, o ne tokį, koks yra pateikiamas internete arba televizijoje. Tango – tai šokis, kurio neįmanoma šokti ir sau, ir partneriui, ir žiūrovams, ir komisijai. Tai tik dviejų žmonių šokis. Todėl požiūris į šią meno šaką neretai iškraipomas, o pats tango vaizduojamas kaip kupinas gimnastikos elementų vaidinimas. Žmonės, atėję su tokia nuomone apie tango šokį, tikrai negaus pamokose to, ko tikėjosi. Todėl, teisingiausia būtų galvoti, jog tango, tai kažkas tarp šokio ir meditacijos.

Back to Top